Kirjeldus
Mis on Osoon ja milliseid omadusi sellel on?
Osoon on väga ebastabiilne maagaas, mis koosneb kolmevalentsest hapnikust (O3) ja millel on suur oksüdeeriv jõud.
Looduses moodustub see tänu äikese ajal tekkivatele elektrilaengutele või ultraviolettkiirguse mõjul.
On teada, et osoonikiht kaitseb meie planeeti tervisele kahjulike UV-B päikesekiirte eest, samas kui selle oksüdeerivad ja desinfitseerivad omadused on vähem tuntud.
- Osoon on võimeline looduslikul moel lagundama ja kõrvaldama kõik saastavad või kahjulikud elemendid, nagu viirused, lestad, putukad, eosed, hallitusseened, kahjulikud kemikaalid ja isegi suits ning halvad lõhnad.
- Kuna tegemist on ebastabiilse gaasiga, muundub osoon mõne minuti pärast kasutamist hapnikuks, jätmata jälgi ega keemilisi jääke, jätmata kangale ebameeldivaid halbu lõhnu ega plekke
Osoon, kuidas see töötab?
Niipea kui osoon puutub kokku orgaaniliste ainetega, toimub oksüdatsioonireaktsioon.
Põhimõtteliselt tapetakse kõik elusad mikroorganismid, näiteks lestad, bakterid, viirused, hallitusseened, samal ajal kui lõhnamolekulid oksüdeeritakse ja muundatakse muudeks kahjututeks molekulideks, see protsess kõrvaldab kõik halva lõhna vormid.
Kuna osoon on õhust raskem gaas, võib see tungida kangakiududesse (madratsid, diivanid, tugitoolid, vaibad, auto interjöörid, kiivrid ja kingad …).
Sel moel jõuab see mikroorganismide ja ebameeldiva lõhnaga aineteni, mis on olemas ka kõige raskemini ligipääsetavates kohtades, mida klassikalise pesu abil on võimatu põhjalikult desinfitseerida.