Pesugeel või pesupulber?

Kindlasti on palju neid inimesi, kes vaevavad oma pead mõttega;  “Kumb neist on ikkagi tervislikum, kasulikum, ökonoomsem ja loodust säästvam? Kas pesugeel või pesupulber?”

Käesolevas blogipostituses proovime välja tuua ühe ning teise toote eelised ja puudused ning jõuda järelduseni kumb siis ikkagi on meie planeedile ja lastele parem valik.Pesugeelide plussid:

 • Looduslik ja lõhnatu: Leidub pesugeele mis on 100% loodusliku koostisega, lõhnatud, allergeenide vabad, ei ole testitud loomadel. Üks selline pesugeel on näiteks Lavanno omatoode, mis sobib pesemiseks kõikidele kanga tüüpidele.

 • Lahustuvus: Pesugeelid lahustuvad vees hästi, see omakorda aitab vältida pesumasinas jääkide teket. Lisaks jätavad pesugeelid pesule vähem jääke võrreldes pesupulbriga.

 • Eriti tundlikele kangastele: Mõned kangad, nagu näiteks siid ja vill, vajavad õrnemat ja vähem ärritavat pesuainet. Pesugeelid on just selliste kangatüüpide pesemiseks asendamatud. Ka Lavanno tootevalikust võid leida Wool & Delicates – õrn pesuaine 

 • Aroom ja lõhn: Pesugeelid pakuvad laiemat valikut aroome ja lõhnu võrreldes pesupulbritega. Muuhulgas saab meie e-poest tellida orhideelõhnalisi, muskuselõhnalisi , ja lootusõie lõhnalisi pesugeele.

 • Mugavus ja ökonoomsus: Pesugeelid on tihti lihtsamini doseeritavad kui pulbrid, See muudab pesemise mugavamaks. Lisaks on tänapäevastesse pesumasinatesse võimalik lisada suurem kogus pesugeeli korraga ja pesumasin ise doseerib iga pesutäie jaoks vajaliku koguse ainet.

 • Tõhus plekieemaldus: Pesugeelid on sageli välja töötatud tõhusa plekieemalduse jaoks. Nende geeljas konsistents võimaldab neil kergemini kinnituda plekkidele ja määrdunud kohtadele. Kindlasti soovitame proovida, meie aktiivvahuga plekieemaldajat, mis tagab suurepärase toime pea igat sorti plekkide puhul.

 • Pakend: Pesugeelide pakendid on tihtipeale valmistatud ümbertöödeldud plastikust ja muidugi on need ka korduvkasutatavad. Samas, kui pesupulbrid on enamasti pakendatud ühekordsetesse papp – või kilepakenditesse. PS: Tulles meie poodi kohapeale on Sul võimalik taaskasutada oma “vana taarat”, kahel erineval viisil, täites see uuesti Lavanno omatoote pesugeeli või loputusvahendiga, või suunata lihtsalt tühi taara taasakasutusse, ning seeläbi säästa liigset pakendite tootmist.

 

Pesugeelide miinused:

 • Hind: Pesugeelid võivad olla kallimad, kui samaväärsed pesupulbrid. See võib olla tingitud nende vedelast vormist ja pakendamisest, mis võib olla kulukam, kui kuivade pulbrite pakendamine ja transportimine. Samas saaab 1L kontsentreeritud pesugeeliga pesta rohkem, kui nt. 1kg pesupulbriga
 • Säilivusaeg: Pesugeelidel võib olla lühem säilivusaeg võrreldes pesupulbritega. Vedelal kujul tooted võivad olla tundlikumad bakterite ja mikroobide kasvu suhtes, eriti kui pakend ei ole korralikult suletud.

 

Pesupulbrite plussid:

 • Pika säilivusajaga: Pesupulbritel on tavaliselt pikem säilivusaeg kui vedelatel pesuvahenditel. Samas oleneb kõik tootest ja säilitus tingimustest.
 • Hinna eelis: Sageli võivad pesupulbrid olla odavamad kui samaväärsed pesugeelid. Kuivad pulbrid on kergemad ja kompaktsemad, mis muudab nende transportimise ja hoiustamise soodsamaks.
 • Ökoloogiline eelis: Mõningad pesupulbrid, mis on pakendatud taaskasutatavatesse materjalidesse, nagu paber või kartong võivad olla keskkonnasõbralikumad võrreldes plastikusse pakendatud pesugeelidega . Kuid teadupärast suurem osa pesupulbritest on pakendatud siiski ühekordsetesse kilepakenditesse, mis ei ole kuigi ökoloogiline valik.


 

Pesupulbrite miinused:

 • Täiteained: Pesupulbrite koostis võib varieeruda sõltuvalt tootjast ja tootest. Osad pesupulbrid sisaldavad täiteaineid, mida kasutatakse massi suurendamiseks.

 • Ärritus ja allergiad: Mõned täiteained või muud lisandid pesupulbrites võivad põhjustada nahaärritusi või allergilisi reaktsioone inimestel. Eriti neile, kellel on tundlik nahk või allergiad.

 • Pesumasina kulumine: Täiteained või muud koostisosad, eriti kui neid kasutatakse liiga suures koguses, võivad aja jooksul kahjustada pesumasina sisemisi osi või torustikku.

 • Vee keskkonna mõju: Mõned pesupulbrite koostisosad võivad olla keskkonnale kahjulikud. Näiteks võivad fosfaadid, mis on mõnes pesupulbris endiselt kasutusel, aidata kaasa veekogude ülemäärasele toitainetega varustatusele, põhjustades veekvaliteedi probleeme.

 • Jääkide teke: Pesupulbrid võivad jätta pesule ja pesumasinale jääke, eriti kui neid kasutatakse liiga suurtes kogustes või kui pesupulber ei lahustu korralikult.

 • Lõhnaained: Mõned pesupulbrid sisaldavad lõhna aineid, mis võivad olla inimeste jaoks liiga tugevad või ärritavad.

 


Üldiselt on nii pesupulbrid kui ka pesugeelid loodud eemaldama plekke, mustust ja lõhnu pesuainetega kooskõlas. Mõned inimesed eelistavad üht tüüpi toodet teisele, tuginedes oma eelistustele ja vajadustele, samas kui teised võivad valida pesuvahendi vastavalt riiete tüübile, pesemistingimustele või muudele kriteeriumidele.

Meie omalt poolt soovitaksime inimestel võimalusel valida pesugeele igapäevaseks pesu pesemiseks. Põhjusel, et suurema tõenäosusega on just pesugeelid meie nahale, keskkonnale ja ökoloogilisele jalajäljele turvalisem valik!

Lavanno – Pesuvahendite ekspert!