Miks kasutada pesu pesemisel ka pesuloputusvahendit?

Pesuloputusvahendi ehk pesupehmendaja kasutamine pesuprotsessis on mõeldud neile, kes soovivad saavutada paremaid pesutulemusi ja hoolitseda oma riiete pikaaegse säilivuse eest. 

  • Pesupehmendaja abiga on sul võimalik saavutada pehmemad tekstiilid, sest see aitab pehmendada kangaid, muutes need pehmemaks ja mugavamaks kasutamisel. 
  • Pesuloputusvahend vähendab staatilist elektrit kangastel. 
  • Lihtsustab triikimist. Pehmemad ja siledamad tekstiilid ei vaja triikimist või triikimiseks kuluv aeg on oluliselt lühem.
  • Vähem nahaärritusi. Pesuloputusvahendid vähendavad kangaste jäikust ja aitavad seeläbi vältida nahaärritusi, eriti tundliku nahaga inimestel.
  • Mõned pesuloputusvahendid sisaldavad spetsiaalseid koostisosi, mis võivad anda lisakaitset või hooldust teatud kangatüüpidele, näiteks kangapehmendajad spetsiaalselt spordiriietele või villale.

 

Pesuloputusvahendite ümber liigub ka omajagu müüte, mis tegelikult ei vasta alati tõele. Siin on mõned levinumad müüdid:

Pesuloputusvahendid on kõik keskkonnale kahjulikud: Kuigi mõned pesuloputusvahendite koostisosad võivad sisaldada kemikaale, mis võivad olla ka keskkonnale kahjulikud, on tegelikult olemas keskkonnasõbralikumaid valikuid.

Näiteks, Lavanno omatoode, looduslik loputusvahend, mis on äärmiselt keskkonna sõbralik. Koostise väljatöötamisel on arvestatud keskkonnaga – sisaldab 100% taimset päritolu aineid, pakend on ümbertöödeldud plastikust, ei ole testitud loomadel, tootel on Eesti Allergialiidu tunnustus.

Pesuloputusvahendid on kõik allergiat tekitavad: Kuigi mõned inimesed võivad olla pesuloputusvahendite suhtes allergilised, ei põhjusta need kõigil allergilisi reaktsioone.Lisaks on olemas ka looduslikke loputusvahendeid, mis ei tekita allergilisi reaktsioone ka allergikutele. 

Pesuloputusvahendid kahjustavad pesumasinat – Ei, pesuloputusvahendid, mida kasutatakse vastavalt tootja juhistele, ei kahjusta pesumasinat. 

Lavanno e-poe tootevalikus olevate Tintolavi pesuloputusvahendite seast leiab ka nõudlik kasutaja endale sobiva lõhna/aroomiga pesuloputusvahendi. Tintolav kasutab vaid The International Fragrance Association (IFRA) poolt standardiseeritud lõhnaineid, mis on kasutajatele ohutud ning võimalike allergiate esinemiste oht on seeläbi viidud miinimumi. 

Lavanno – Teadlikumalt pesu pesemiseni!